Dirigendid

Heli Jürgenson
juhib Tallinna Kammerkoori alates 2019. aastast. Ta on õppinud koorijuhtimist Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetas 1993. aastal Tallinna Konservatooriumi koorijuhtimise eriala Ants Sootsi klassis.

Heli Jürgenson on pälvinud Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia (2002) ja Eesti Kultuurkapitali peapreemia XII noorte laulupeo „Mina jään“ peadirigendina (2018), talle on omistatud Gustav Ernesaksa fondi koorimuusika peastipendium (2013) ning tunnustatud Eesti Kooriühingu aasta koorijuhi tiitliga (2013). 2019. aasta juubelilaulupeol astus Heli üles segakooride ning valiksegakooride dirigendina. Heli Jürgenson on ka Eesti Koorijuhtide Liidu esimees ja Eesti Kooriühingu juhatuse liige.
2020. aastal autasustati Heli Jürgensoni Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Mariell Aren
(s 1993) alustas kooliteed 2000.aastal Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi muusikakallakuga klassis. Põhjalikumad muusikaõpingud said alguse aastal 2002 Viljandi Muusikakoolis klaveri erialal. Peale esimese gümnaasiumiaasta lõppu reaalklassis ja lisaastet muusikakoolis jätkusid õpingud 2010. aasta sügisest Tallinna Muusikakeskkoolis kooridirigeerimise erialal  Evi Eespere käe all. Sellele järgnesid kooridirigeerimise õpingud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias Ants Sootsi juhendamisel, kus ta omandas magistrikraadi 2019. aastal.

Mariell on juhatanud Tallinna Muusikakekskooli noortekoori ja kammerkoori, neist viimast ka Viinis ja Bratislavas nind teinud abidirigendi tööd segakooride Lehola ja Riola juures. 2014.aasta sügisest tegutseb abidirigendina Raudtee Kultuuriseltsi Segakoori  ja peadirigendina Anija valla segakoor Hannijöggi ees. 2012.aastal saavutas ta Tartus toimunud kolme kooli dirigentide konkursil III koha.


Sügav kummardus ka kõigile teistele Tallinna Kammerkoori erinevatel perioodidel juhtinud dirigentidele:
Uno Naissoo
Arvo Ratassepp
Heino Kaljuste
Ants Üleoja
Toomas Kapten
Andres Heinapuu
Margit Võsa
Veronika Portsmuth
Mihhail Gerts
Kaspar Mänd
Darja Selivanova
Ave Sopp
Pärtel Toompere
Aivar Leštšinski
Benjamin Kirk
EST