Laupäeval, 26. mail toimub Tallinnas Mustpeade majas Tallinna Kammerkoori pidulik kontsert „Viiskümmend aastat lauluviise“, millega kollektiiv tähistab oma 50. tegevusaastat.

Kammerkoori dirigendi Aivar Leštšinski sõnul on kontserdile oodatud kammerkoori vilistlased, endised dirigendid, kooriga tööd teinud heliloojad, sõbrad ja koostööpartnerid teistest kooridest ja kõik teised, kellele koorimuusika südamelähedane.

„Tahame selle kontserdiga teha sügava kummarduse kõigi nende ees, tänu kellele on Tallinna Kammerkoor jätkuvalt laval. Ühe osana sellest austusavaldusest kõlavad kontserdil muuhulgas näiteks ka mitmed kunagiste Tallinna Kammerkooris laulnud heliloojate teosed,“ rääkis Leštšinski.

1962. aastal Uno Naissoo eestvedamisel asutatud Tallinna Kammerkoor polnud vaid esimene kammerkoor Eestis, see oli ka esimene taoline kollektiiv terves Nõukogude Liidus. Koori kõrgetasemelised etteasted panid aluse kammerkooride tekkimisele Moskvas, Leningradis, Riias ja mujal.

„Koori lauljad olid toona professionaalsed muusikud, kes aitasid viia koori tipplavadele kõikjal maailmas. Täna koosneb meie koor asjaarmastajatest, keda kannustab laulmisega tegelema suur armastus koorimuusika vastu ja tahe seda meil ja mujal publikuga jagada,“ rääkis koorijuht.

Kontsert „Viiskümmend aastat lauluviise“ leiab aset laupäeval, 26. mail kell 16.00, programmis löövad kaasa ka Hain Hõlpus klaveril, Martin-Eero Kõressaar kontrabassil ja Robert Loigom trummidel. Kontserti dirigeerivad Aivar Leštšinski ja Ave Sopp. Kontserdi pilet maksab 5 eurot, sooduspilet 3 eurot.

Lisainfo:
Aivar Leštšinski
Tallinna Kammerkoori dirigent
aivar@kammerkoor.ee
56479989
www.kammerkoor.ee