23.-27. septembrini väldanud Tallinna Poistekoori ja Tallinna Kammerkoori ühine kontsertreis Saksamaale Karlsruhesse läks 100%liselt korda, tõdes reisi lõppedes Tallinna Kammerkoori dirigent Aivar Leštšinski.
Tema sõnul annavad sellest märku nii antud kontserditel pälvitud palav aplaus ja kiiduhüüded kui ka lauljate ja dirigentide lavalt saadud emotsioon. “Oli tunda, et kohaliku publiku jaoks oli Eesti koorimuusika midagi uut ja tõeliselt huvitavat, ning publiku entusiasm kandus automaatselt ka lauljatele üle. Tulemuseks oli tõeliselt soe ja vahetu õhkkond ning parima võimaliku kvaliteediga kontsert,” kinnitas Leštšinski.

Kontsertreisi käigus andis Tallinna Kammerkoor kirikukontserdi Durlachis ning Karlsruhes Badeni koorimuusikapäevade raames toimus nõudliku koorijuhtide ja –lauljate publiku ees ühiskontsert Tallinna Poistekooriga. Tallinna Kammerkoori etteasteid dirigeerisid Aivar Leštšinski, Darja Selivanova ja Kaspar Mänd.

Lisaks kontsertidele astusid Badeni koorimuusikapäevade raames seminariettekannetega üles ka mõlema koori dirigendid. Lydia Rahula tutvustas Eesti koolimuusikat ning Aivar Leštšinski tutvustas Eesti laulupidude traditsiooni ning Eesti koorimuusikat.

Kammerkoori saatsid reisil ka vokaalpedagoog Ludmilla Dombrovska ja Tallinna Kammerkoori audirigent Kuno Areng.