2015. aasta märtsil võttis Tallinna Kammerkoori laulupere ette ülipõneva retke kaugesse Iisraeli, kus anti koos kohalike kooridega kaks kontserti Tel Avivis ja Jeruusalemmas.
Kammerkoori kontsertide kavas domineerisid Eesti heliloojate laulud - eriti oli kohalikule publikule meelt mööda Arvo Pärdi "Morning Star", Cyrillus Kreegi "Mis sa sirised, sirtsukene", Mart Saare "Lindude laul" ja Pärt Uusbergi "Õhtul". Üllatasime oma vastuvõtjaid ka kohaliku publiku jaoks liigutava traditsioonilise lauluga "Shalom Aleichem".

Kontserdid leidsid aset Tel Avivi konservatooriumis ja Jeruusalemmas Mormoonide Ülikoolis, kus koori selja tagant avanes vaade all orus ilutsevale tuledesäras Jeruusalemmale.


Kuid laulu kõrvalt jagus kooril aega ka Iisraeli vaatamisväärsustega tutvumiseks: külastasime lisaks Tel Avivile ja Jeruusalemmale ja iidset Haifa linna, sõitsime paadiga Galilea järvel ja ulpisime Surnumerel ning kogesime Jeesuse elulooga seotud paikade nagu Naatsareti ja Petlema erilist aurat. Ning loomulikult laulsime iga kord, kui selleks vähegi võimalus tekkis.


Kontsertreis läks igati korda ja kindlasti võtame mõne põneva reisi ette ka 2016. aastal!

Vaata ka meie reisivideot Facebookis!