Esmaspäeval,  24. veebruaril toimub Mustpeade majas pidulik kontsert, kus lavale astub Tallinna Kammerkoor Aivar Leštšinski ja Liisa Hiobi juhtimisel.

Traditsioon kinkida Vabariigi aastapäeva puhul linnarahvale ja külastajatele üks kaunis tasuta kontsert väärika ajalooga Mustpeade majas algas koori peadirigendi, Aivar Leštšinski sõnul juba enam kui kümme aastat tagasi. „Sel aastal rõõmustame publikut Eesti heliloojate sulest pärinevatest lauludest koosneva kavaga, mis on osalt inspireeritud ka saabuvast laulupeost,“ ütles ta.

Ettekandmisele tulevad teiste seas näiteks igihaljad laulupeolaulud nagu originaalsõnadega Friedrich Saebelmanni „Eestimaale“, mis senises versioonis „Kaunimate laulude“ nime kandnud, Miina Härma „Enne ja nüüd“ rahvuseepose „Kalevipoeg“ sõnadel, Mart Saare lustlik „Karjapoiss“ ja armastatud Gustav Ernesaksa „Helin“. Lisaks saab publik kuulda tänavuse laulupeo nimilugu – Tõnu Kõrvitsa ja Kristiina Ehini koostöös valminud „Puudutust“. Kaasaegsema muusika sõpradele pakub kava aga valikut Pärt Uusbergi ning Riine Pajusaare ja Andres Lemba loomingust.

Tänavune kontsert on aga eriline ka seetõttu, et esmakordselt astub Tallinna Kammerkoori abidirigendina lavale Liisa Hiob. „Liisa on kõigest 19-aastane ning alustas sügisel Muusikaakadeemias Hirvo Surva juhendamisel koorijuhtimise õpinguid, kuid ta on sedavõrd andekas, et suudab kanda juba täna koori abidirigendi vastutusrikast rolli – olen kindel, et temaga koos hakkab Tallinna Kammerkoor suuri tegusid tegema,“ kinnitas Leštšinski.

Tallinna Kammerkoori traditsiooniline Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert toimub esmaspäeval, 24. veebruaril kell 14.00 Tallinnas, Mustpeade majas. Kontsert on kõigile huvilistele tasuta.