Esineme Lappeenrantas Lappeen Marian kirikus koos Lõuna-Karjala Klassikakooriga. Ettekandele tuleb Johannes Brahmsi Saksa Reekviem.
Dirigent: Toomas Kapten
Solistid: sopran Johanna Nylund (Soome), bariton Kristian Lindroos (Soome)
Klaveril: Kristi Kapten ja Timo Koskinen (Soome)

Kooriklassika üks tähtteoseid - Johannes Brahmsi Saksa reekviem - valmis 1868 aastal, mil helilooja oli 34-aastane. See on sügavalt läbitunnetatud muusika surmast, leinast, lootusest ja lohutusest.
Missa traditsiooniliste ladinakeelsete osade asemel valis Brahms reekviemile tekstid oma emakeeles, saksakeelsest Lutheri piiblist.
Brahms soovis luua eelkõige humanistlikku teost meie elust siin maa peal ja nõnda sai sellest reekviem pigem leinajate kui surnute jaoks. Helilooja asetas rõhu elu ajutisele olemusele siin maa peal ja sellele, kuidas saame leida lootust, kuigi meile kõigile on antud vaid loetud päevad.

Lõuna-Karjala Klassikakoor on kõrgetasemeline amatöörsegakoor Lappeenrantast. Koori repertuaari põhirõhk on kirikumuusika suurteostel ning nende ettekandmisel tehakse koostööd mitmete erinevate orkestritega. Läbi aastate on koori tegevuse tuumaks olnud jõulukontserdid ja vaiksel nädalal peetavad lihavõttekontserdid, mil kavas on mõni tuntud oratoorium, missa või passioon, kuid aeg-ajalt tuuakse Lõuna-Karjala publiku ette ka vähemtuntud klassikat.

Toomas Kapten on Lõuna-Karjala Klassikakoori kunstiline juht, kes on juhatanud koori 1994. aastast.
Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisosakonna juhataja ja orkestridirigeerimise professor. Oma muusikukarjääri jooksul on Kapten muuhulgas asutanud Tallinna Konservatooriumi Sümfooniaorkestri ja Tallinna Noorte Filharmoonia Sinfonietta. Ta on töötanud ka Eesti Laulupeo ja Eesti Raadio koori juhina, pidanud koorijuhtimise meistrikursusi Euroopas ning dirigendina juhatanud sümfooniaorkestreid mitmetes erinevates riikides.