29. jaanuaril teeb Tallinna Kammerkoor 2017. aasta esimese ülesastumise, tehes kell 15.00 Tallinna Raekojas algaval kontserdil lühikese muusikalise sissejuhatuse meid külastavale Leningradi oblasti Kultuuri- ja Kunstikolledži tudengite ja vilistlaste kammerkoorile ALMA MATER.
Alma Materi kammerkoori kunstiline juht on Vene Föderatsiooni teeneline kultuuritegelane German Kolbasnikov, koormeister Anton Kubassov ning kontsertmeister Natalja Zjaskina. Kammerkoor ALMA MATER on asutatud 1994. aastal LOKKi õppejõudude German Kolbasnikovi ja Juri Nevjadovski poolt. Koor on esinenud kontsertidega Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Eestis, Belgias, Norras ja Poolas. Kammerkoor on salvestanud ja üllitanud mitu CD-d.

1997. aasta mais omistati kammerkoorile ALMA MATER „briljantdiplom” rahvusvahelisel koorifestivalil Nancys (Prantsusmaa). Koor osaleb järjepidevalt Peterburi Jõulumuusika ja Lihavõtte festivalidel esinedes linna parimates kontsertsaalides ja kirikutes. Koori iseloomustab loominguline paindlikkus ning väga avar tegevusdiapasoon. Viimastel aastatel on koor osalenud järjepidevalt „Kristallvõtme” festivalil Tallinnas (2010–2016) ning Jõhvis toimuval festivalil „Slaavi maailm” (2010–2011).

2011. aasta mais esines kammerkoor kontsertturneel Lõuna-Sileesias ning sama aasta detsembris tunnistati koor rahvusvahelise festivali „Maailma rahvaste mitmehäälsus” võitjaks. 2012. aasta mais ja 2015. aasta oktoobris esines kammerkoor ALMA MATER Brüsselis kultuuriprogrammi „Randevuu Venemaaga” kontsertidel.