Algaval hooajal asub Eesti vanima kammerkoori, Tallinna Kammerkoori peadirigendi ja kunstilise juhi kohale 24-aastane inglane, Benjamin Kirk, kes võtab positsiooni üle viimased 23 aastat koori juhatanud Aivar Leštšinskilt.

Benjamin Kirk on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimise bakalaureuse- ja magistriõppe Tõnu Kaljuste käe all ning täiendanud end Inglismaal Kuninglikus Muusikaakadeemias Patrick Russilli juhendamisel. Täna on tal käsil magistriõpingud Muusikaakadeemia orkestridirigeerimise klassis ning tema erialaõpetajateks on Paul Mägi ja Tõnu Kaljuste. Oma lühikese karjääri jooksul on Kirk töötanud juba selliste koosseisudega nagu Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Voces Musicales ja paljud teised.

Benjamin Kirki sõnul on ta väga tänulik talle antud võimaluse eest ning ta ootab suure elevusega Tallinna Kammerkooriga töötamist.

„See, et sellise pika ajalooga koor kutsub enda ette üliõpilasest dirigendi, kes on pealegi veel välismaalane, on väga julgustav ning annab mulle isiklikult nii kohustuse kui ka muusikalist motivatsiooni töötada selle „investeeringu“ tasuvuse nimel suure huvi ja austusega Eesti koorimuusika traditsioonide suhtes. Need traditsioonid on koori olemusse väga sügavalt juurdunud ning pühendume nende hoidmisele ka tulevikus,“ kinnitas Benjamin Kirk.

Kirk avaldas lootust, et saab samas võimaluse tutvustada koorile palju suurepärast muusikat, ning ta usub, et kammerkoor vastab talle samaga. „Kahtlemata seisab ees kasvuaeg nii kammerkoori kui ka minu kui noore muusiku jaoks – võtan selle väljakutse avasüli vastu,“ sõnas ta.

Peadirigendi kohalt lahkuva Aivar Leštšinski sõnul oli koori eesmärk leida peadirigent, kellel oleks ambitsiooni ja võimekust kanda edasi Eesti vanima kammerkoori pärandit ning oskust anda Tallinna Kammerkoorile uus hingamine, mis võimaldaks tänasel koorimaastikul eristuda.

„Mul on väga hea meel, et saan anda Tallinna Kammerkoori rahuliku südamega üle väga headesse kätesse. Olen kindel, et kammerkooril seisavad ees väga põnevad ajad ning väljakutsed,“ kinnitas ta.

Hiljuti oma 55. juubelit tähistanud Tallinna Kammerkoor kogunes helilooja Uno Naissoo algatusel eksperimentaalkoorina Eesti Heliloojate Liidu juures 1962. aastal. Tallinna Kammerkoor oli esimene kammerkoor Eestis ja terves toonases Nõukogude Liidus – alles pärast koori hiilgavaid etteasteid rahvusvahelistel konkurssidel asutati sarnased kollektiivid Moskvas, Leningradis, Riias ja mujal. Algaastatel oli kokku kutsutud elukutselistest muusikutest koosneva koori ülesanne tutvustada Eesti heliloojate põnevat uudisloomingut ning täiendada Eesti Raadio fonoteeki. Täna laulavad koori ridades valdavalt harrastuslauljad, kelle seas leiab väga erinevate valdkondade ja elualade esindajaid ning keda ühendab armastus koorimuusika vastu.